Zdravila za prehlad in gripo


Vsakič nastopom hladne sezone naše telo postane ranljiv za akutne okužbe dihal, navadno imenujemo "hladno" in najbolj nevarno od svojega predstavnika - virus gripe. Iz različnih razlogov, pogosto se jih spomnimo, ko razmišljam o preprečevanju prepozno. Kaj storiti, ko ste bolni? Kako razumeti različne pisane paketov, ki stojijo v oknih lekarn, imenovanih "prehladu" in ostanejo na zdravila, ki jih potrebujete?


Zdravila za prehlad in gripo

Vsi ti veliko zdravil lahko razdelimo v dve skupini:

- Sredstva za simptomatsko zdravljenje, ki odpravlja hladno simptomi - bolečine v mišicah, glavobol, vročino, izcedek iz nosu, zamašen nos, kašelj;
- Genito virus in imunski sistem.

Zdravila izboljšanje simptomov prehlada in gripe

To je različne farmacevtske oblike, ki vsebujejo različne kombinacije snovi naslednjih skupin:

Antipiretik in analgetik (Most - paracetamol) .Volodiye zmerno analgetični učinek v sklepih in mišicah, glavobol v prvih dneh bolezni, je antipiretik učinek.

Vazokonstriktor (Fenilefrin) .Ustranyaet zamašenega nosu, zmanjšuje otekanje sluznice nosne votline in obnosnih votlin, normalizira zraka med njima.

Antihistaminiki (Klorfenamin, feniramin, prometazina) .Umenshaet otekanje sluznice, vnetne izločanje sluzi, srbenje v nosu in grlu, solzne oči.

Poleg zgoraj, lahko droge je treba vključiti askorbinska kislina, kofein, kašelj pravna sredstva.

Te droge ne vplivajo neposredno povzročitelja in ne skrajša trajanje prehladov, ki jih lahko sprejme več kot 3-5 dney.Chto bolje izbrati - kapsul, praškov ali tablet - stvar osebnega okusa.

Koldakt Flyu Plus.Na voljo v suspenziji in kapsule s podaljšanim ukrepanje.
Vsebuje paracetamol 200 mg, 8 mg klorfenamin maleatni, fenilefrin hidroklorid 25 mg.

Kapsule lahko odrasli in otroci, starejši od 12 let - 1 kapsula na vsakih 12 ur.
Vzmetenje - odrasli in otroci, starejši od 12 let, 2 žlički 3-4 krat na dan za otroke od 6-12 let - 1 čajna žlička 3-4-krat na dan.
Trajanje antipiretik učinek za namen ne več kot 3 dni, da analgetični učinek ne več kot 5 dni.
Kontraindikacije: nosečnost, dojenje, glavkomom zaprtega zakotja, sladkorna bolezen, peptični ulkus, povečano delovanje ščitnice, bolezni krvi, huda bolezen jeter, ledvic, srca, mehurja, uriniranje motnje v adenom prostate, povišanega krvnega tlaka, označena ateroskleroza koronarnih arterij, alergija na zdravila. Če želite prejeti kapsul - Otroci, mlajši od 12 let, za suspenzijo - do 6 let.

Med zdravljenjem naj se izogibajo alkoholu, upravljanje prometa in dejavnosti, ki zahtevajo hiter odziv.

Tablete Coldrex (Paracetamola 500 mg, kofein 25 mg, 5 mg fenilefrin, terpynhydrat 20 mg, 30 mg askorbinske kisline) damo v prisotnosti kašelj, sluz skupaj oddelek, tako mesta terpynhydrat ki zagotavlja izkašljevanje učinek. Kofein je del zdravila poveča analgetični učinek paracetamola.
Odrasli 1 2 tableti, otroci od 6-12 let - 1 tableta do 4-krat dnevno.

Kontraindikacije: alergija na zdravila, povečano delovanje ščitnice. Hude bolezni jeter in ledvic, sladkorna bolezen, visok krvni tlak, bolezni srca, starosti 6 let.

Ring (Kofein 30 mg, 500 mg paracetamola, fenilefrin hidroklorid 10 mg, 2 mg hlorfeniraminu maleatni) tabletki.Vzroslym in otroci, starejši od 15 let: 1 tableta štirikrat dnevno. V obdobju ne več kot 4 tabletokkursom ne več kot 5 dni.
Kontraindikacije: starost 15 let, nosečnost, dojenje. Alergija na zdravila. Huda sladkorna bolezen, huda Seveda hipertenzije, označen ateroskleroze srca.

Med zdravljenjem ne more vzeti alkohola, vožnja mehanizme in gibljivih delov.

Ferveks.Vrečke za prah vsebuje paracetamol 500 mg, feniraminu maleatni 25 mg, 200 mg askorbinske kisline. Vsebino vrečke raztopimo v kozarec tople vode med obroki vzeti 1 vrečka 2-3 krat na dan, ne več kot 1 čas za 4 ure. Pri starejših bolnikih ali v nasprotju z jeter in ledvic, bi morala ta interval je 8 ur.
Trajanje vnosa - tako za koldakt flyu plus.
Kontraindikacije: alkoholizem, alergijske reakcije na zdravila, portal hipertenzija, odpoved ledvic, starost 15, nosečnost in dojenje, erozija in razjede v prebavnem traktu, hudo bolezen jeter.

Ferveks Otroci (6 let).
Otroci 6-10 let - 1 vrečka 2-krat na dan
10-12 let - 1 vrečka 3-krat na dan
12-15 let - 1 vrečka 4-krat na dan
Sprejmi intervalih 04:00 stopnje ne več kot 3 dni.

Coldrex Knight sirup (Paracetamol 1 g, 20 mg prometazin, dekstrometorfan 15 mg) .Preparat izbira za kompulzivno suhega kašlja, ki krši spanec.
Odrasli in otroci, starejši od 12 let, traja 4 čajne žličke na noč.
Otroci 6-12 let - 2 žlički na noč.
Otroci, mlajši od 6 let - samo na recept.

Kontraindikacije so alergični na sestavin zdravila, okvarjenim delovanjem jeter in ledvic. V astmo, epilepsijo, glavkoma, bolezni srca in ožilja, zadrževanje urina, adenoma prostate - le po posvetu z zdravnikom. V času, ko naj bi s prepovedanimi drogami vzdržijo vožnje in alkohola.

Droge z imunomodulatornimi in protivirusnega delovanja

Kljub obsežnim oglaševanjem te skupine pomeni učinkovitost in varnost, in dolgoročno se posledice sprejem slabo razumljen, kolikor je le mogoče, se je treba izogibati njihovi uporabi prehladi.

Obravnava prehladov pri otrocih in nosečnicah

V nosečnosti lahko izdelke, ki vsebujejo paracetamol (Panadol, Efferalgan) v prisotnosti kašlja - sirupa Dr. mami, hedeliks. Za grgranje decoction zelišč (kamilica, žajbelj, evkaliptus). Na hladno - kapljice in mazilo za nos pinosol.

V otroštvu najvarnejši drogo od vročine in bolečine so paracetamol. Lahko bi, saj je 2 meseca. Prednostno v obliki sirupov, suspenzij ali svečk (Panadol Otroci Efferalgan). Drugo zdravilo izbire - ibuprofen (Nurofen sirup in sveče za otroke), ampak otroci, mlajši od 3 mesecev, če je to potrebno, mora imenovati zdravnika. Ibuprofen se ne sme jemati za otroke z astmo, gastritis in peptični ulkus.

Folk pravna sredstva za zdravljenje prehladnih obolenj

Infuzijo lipovega cvetja in posušimo maliny.Smeshat tako stopnja 1: 1, pour kozarec vrele vode za 20 minut in pijte 1 kozarec ponoči.

Z infuzijo boki in ryabiny.V termo zapolniti žlico sadja in prelijemo ½ litra vrele vode. Vztrajati in pijte ves dan v ½ skodelice do 1 liter na dan.

Vroče mleko medom.V kozarec mleka, dodamo 1 žlico medu. Vzemite 1 kozarec noč na suh kašelj.

Infuzija ingverja z medom in limono sokom.Nateret ¼ skodelice naribanega ingverja, prelijemo z vrelo vodo, pustimo stati 20 minut, možganov, dodajte 2/1 žlice medu in 2 kapljici limoninega soka. Vzemite 3-krat na dan, da ½ skodelice.

Zdravljenje gripe

Zdravljenje gripe bi se moral ukvarjati izključno z zdravnikom. Protivovovirusnye droge so predpisane samo za hude ali zapleten potek gripe, kot tudi v vsakem primeru kategorijo oseb s tveganjem bolezni (kronične ledvice, jetra, srce, pljuča, endokrinega sistema, vključno s sladkorno boleznijo, in številni drugi, mlajših od 5 let in nad 65 let starost, nosečnost, itd).

Prej se pogosto uporablja pri zdravljenju amantadin gripe in Remantadin trenutno neučinkovite, saj so razvili odpornost proti virusom gripe tipa A in B.

Priporočena zdravila so oseltamivir (Tamiflu) in zanamivir (Relenza), in jih je treba dajati v prvih 48 urah po nastopu in se lahko uporablja za profilakso pri ljudeh, ki živijo v pacienta.

Ko je postavljena diagnoza "gripa" opravljanje samostojne nesprejemljivo! Ob najmanjšem sumu nemudoma posvetovati z zdravnikom.

Prav tako je potrebno k zdravniku, če:

- Zdravstveno stanje ne izboljša v 1 tednu
- Po znižanju temperature za nekaj dni ponovno poudariti svojo rast na visokih številkah

- Tam so bile bolečine v prsih, ko dihanje ali kratka sapa,
- Temperature nad 38 se ne zmanjša v 3 dneh
- V poslabšanja kroničnih bolezni srca in pljuč na ozadju virusne infekcije (povečana zasoplost, bolečine v srcu, kašelj, itd.)